Pensjonat „Paradise” położony jest w górnej części Karpacza, na wysokości 801m npm, gdzie znajdują się wszystkie szlaki prowadzące w najpiękniejsze miejsca Karkonoszy. Z balkonów obiektu można podziwiać widoki na Śnieżkę, kościół Wang czy Kotlinę Jeleniogórską. Jest to z pewnością jedno ze wspanialszych miejsc na nocleg w Karpaczu..

Położenie to sprzyja turystyce pieszej, bez potrzeby używania samochodu, na rozlicznych ścieżkach, szlakach i terenach zielonych z najczystszym powietrzem w regionie. Zimą można korzystać z tras narciarskich i biegowych, położonych w pobliżu . Pensjonat usytuowany jest najbliżej od dolnej stacji kompleksu narciarskiego „Kopa”, górnej stacji kanapy 6-osobowej „Winterpol” i wyciągów orczykowych „Michałek” i „ Maciuś”.

Przez cały rok można korzystać z Parku Wodnego „ Tropikana” z basenem zewnętrznym z podgrzewaną wodą, zlokalizowanego 200m od pensjonatu, oraz różnych form spędzania czasu wolnego tj. kręgielnia ,klub nocny, całoroczne lodowisko , kawiarnie i restauracje.